top of page

Mis on konsultantide erialane vastutuskindlustus?

Updated: Feb 4

Konsultandina on teil oluline töö. Meie aitame seda kaitsta. Pakume laia valikut katteid, mida vajate oma karjääris edukaks jäämiseks. Teie töövaldkonnas on üks olulisemaid asju, mida omada, erialane vastutuskindlustus või PI (Professional Indemnity). See aitab hoida teid pakutavate professionaalsete teenuste puhul kaitstuna.Konsultandid teevad oma klientide heaks kõvasti tööd, aidates ettevõtetel oma ärieesmärke saavutada. Selle protsessi käigus võivad kliendid aga oma konsultandi tööga rahulolematuks jääda, mille tulemuseks on kohtuasi. Sellepärast erialase vastutuskindlustuse omamine nii oluline.


PI (Professional Indemnity), mida nimetatakse ka vigade ja puuduste kindlustuseks või Errors & Omissions (E&O), võib aidata katta järgmisi nõudeid: vead, hooletus, ebatäpne nõuanne jne.


Ilma konsultantide erialase vastutuskindlustuseta võite teie ja teie ettevõtte vara olla ohus. Konsultandi kindlustus on väike kulu, mis võib aidata teid kaitsta, pakkudes samal ajal oma klientidele teenuseid.


Kas konsultandid vajavad vastutuskindlustust?


Kui osutate teenuseid otse klientidele, peaksite oma ärikonsultandi kindlustusplaani lisama ametialase vastutuskindlustuse. Kui keegi kaebab teie ettevõtte kohtusse ja väidab, et tegite osutatavate teenustega vea, ilma katteta, peaksite tasuma kohtukulud oma taskust.Näiteks töötate ettevõttega, mis püüab oma tegevust laiendada. Teie pakutud strateegiad ei tööta ja ettevõte kannab suurt kahju. Selle tulemusena kaebavad nad teie konsultatsiooniettevõtte kohtusse. Professionaalne vastutuskindlustus võib aidata katta teie õigusabi ja teie ettevõtte kaitsmise kulud. Samuti võib see aidata tasuda hagiga seotud arveldusi ja kohtuotsuseid, kui need ei ole teie kindlustuslepingus välistatud.


Konsultandi vastutuskindlustusest võivad kasu saada erinevat tüüpi ja erinevast sektorist konsultandid, näiteks: ärijuhtimine, turuuuringud, meedia, suhtekorraldus ja kriisireguleerimine, karjääritreeningud, kulude kokkuhoid või optimiseerimine, inimressurss ja organisatsiooni struktuur, pulmakorraldamine.


Olenemata sellest, kui paljude aastate pikkune kogemus teil konsultandina on, võib vigu siiski ette tulla. See tähendab, et olete igal tööpäeva hetkel silmitsi vastutusriskiga. Vale nõu andmine võib klientidele maksta palju raha ja nad võivad teid vea eest kohtusse kaevata. Seetõttu on oluline omada professionaalset vastutuskindlustust, mis aitab teie ettevõtet kaitsta.Riskid, millega konsultandid silmitsi seisavad, kuna neil puudub erialane vastutuskindlustus (PI)


Konsultandid seisavad silmitsi paljude igapäevaste riskidega, kuid ametialase vastutuskindlustuse puudumine lisab täiendava kohtuasjade riski. Ilma katteta võivad teil tekkida kallid advokaaditasud, kohtukulud ja kaitsekulud.


Konsultandina seisate silmitsi paljude ametialase vastutuse riskidega. Need näited näitavad mõningaid levinumaid juhtumeid, mida oleme käsitlenud:


Kliendile halbade nõuannete andmine, mille tulemusel ta kaotab raha. Näiteks kui proovite aidata kliendil müüki suurendada, kuid teie plaan põhjustab tal tulu kaotamist, võib ta teid kohtusse kaevata.


Töökoha mittetäitmine kokkulepitud tingimustel. Oletame, et teil on turu-uuringufirma. Annate oma klientidele nõu teie ettevõtte läbiviidud uuringu põhjal, kuid see põhjustab neil raha kaotamist. Teie klient kaebab teid kohtusse pärast seda, kui avastas, et uurimistöö oli vigane.


Teenustes millegi unustamine. Kui unustasite teha töö, mida teie klient ootas, võib ta teie ettevõtte kohtusse kaevata.

55 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page