top of page

Masinate ja seadmete kindlustus

MASINATE JA SEADMETE KINDLUSTUS 

CPM (Contractor's Plant and Machinery) on mõeldud: põllumajandus- ja metsatööde masinatele, ehitusseadmetele, laaduritele, traktoritele, ekskavaatoritele, buldooseritele jne. Lisaks traditsioonilistele vara riskidele (tulekahju, loodusõnnetus, vandalism) katab masinate ja seadmete kindlustus ka mittetahtlikud kasutusnormide ja reeglite rikkumised, mehaanilised välismõjud, vajumise, ümberminemise ja muud ettenägematud ja ootamatud kahjud masinaga töötades, liikudes või töövälisel ajal.
 

MASINARIKKEKINDLUSTUS

MB (Machinery Breakdown) hüvitatakse kahjud masina ootamatu ja ettenägematu siserikke korral masinaga töötades, liikudes või koha peal seistes. Antud kindlustuskate on mõeldud kõikvõimalikele tööstusseadmetele. Masinarikkekindlustust võib kasutada nii iseseisva kindlustusena kui ka masinate ja seadmete kindlustuse lisana.

ELEKTROONILISTE SEADMETE KINDLUSTUS

 

EEI (Electronic Equipment Insurance) kaitseb vastavaid seadmeid (sülearvutid, lauaarvutid, audio-video seadmed, telekommunikatsiooni-, meditsiini- ja mõõtmisseadmed jne) kahjude või hävimise vastu, mis on põhjustatud:
 

  • Lühisest, ülepingest, lisapingest, pikse põhjustatud pinge kõikumisest

  • Seadme kasutaja vigadest või rikkumistest

  • Seadme sisemisest elektrilisest või mehaanilisest rikkest

  • Seadme peale kukkunud objektist või muust sarnasest õnnetusest

Elektrooniliste seadmete kindlustus katab ka hävinud või kahjustunud tarkvara taastamis- või taassoetamiskulud. Kindlustades elektroonilisi seadmeid, tihti kasutatakse laiendatud kindlustuskaitset kaasaskantavatele seadmetele (sülearvutid, video projektorid) väljaspool poliisil märgitud kindlustuskohta. Näiteks liiklusõnnetusse sattudes hüvitab kindlustusandja kahjud kaasaskantavale seadmele.

bottom of page